عباس احمدزاده با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای مدافع حرم، اظهار کرد: نخستین نرم افزار اندروید جامع شهید مدافع حرم محمد اتابه در سومین سالگرد آسمانی شدنش رونمایی می‌شود.

مسئول گروه فرهنگی شهید محمد اتابه با بیان اینکه این نرم افزار اندروید با تلاش‌های شبانه‌روزی جوانان انقلابی این گروه ساخته شده است، افزود: در این نرم‌افزار اطلاعاتی درباره زندگینامه‌، وصیت‌نامه، فیلم‌ها، تصاویر و دلنوشته شهید مدافع حرم محمد اتابه قابل دسترسی است.

وی با بیان اینکه این نرمافزار از مارکت های بزرگ ایران قابل دانلود است، گفت: قطعا این نرم‌افزار مورد استقبال بسیاری از شهروندان قرار خواهد گرفت.

احمدزاده تصریح کرد: شهید محمد اتابه فرزند علی در پانزدهم مرداد سال ۱۳۶۶ در شهر شهیدپرور گوراب‌زرمیخ از شهرستان صومعه‌سرا و در خانواده‌ای مذهبی و با عشق به اهل‌بیت(ع) دیده به جهان گشود. شهید اتابه در دی ماه سال ۱۳۹۴ برای اولین بار عازم سوریه شد و پس از ۲ماه دوری از خانواده و فرزندش به دیار خود بازگشت، ولی عشق به اهل‌بیت(ع) به ویژه حضرت زینب(س) اجازه نداد که او را از سوریه و حریم عمه سادات دور نگه دارد.

وی اظهار کرد: او حدودا پس از هشت ماه درحالیکه تنها ۲ روز که از مأموریت قبلی خود بازگشته بود برای بار دوم عازم سوریه شد و سرانجام در منطقه آکادمی نظامی سه هزار(همدانیه) شهر حلب در روز یک‌شنبه( ۹ آبان) سال ۱۳۹۵ بر اثر اصابت ترکش خمپاره از ناحیه سر به رفقای شهید خود پیوست و به آرزویی که سال‌ها برای آن تلاش کرده بود، رسید.

احمدزاده افزود: پیکر مطهر این شهید پس از یک روز به خاک میهن بازگشت و به زادگاهش منتقل شد و در جوار آستان مقدس آقا سید ابراهیم(ع) و چند تن از شهدای دفاع مقدس واقع درگلزار شهدای شهر گوراب‌زرمیخ آرام گرفت و توفیق اولین شهید مدافع حرم شهرستان صومعه‌سرا، هفدهمین شهید مدافع حرم استان گیلان و هشتاد و نهمین شهید بخش میرزاکوچک نصیب او شد.

ارسال دیدگاه